2020.gada 8.maijā Lietuvas Muita svin savu 101.gadadienu.

Sveicam kolēģus jubilejā un novēlam visiem darbiniekiem un veterāniem labu veselību un panākumus darbā!
1919. gads Pagaidu muitas tarifi un pagaidu muitas noteikumi, ko parakstījuši Lietuvas Republikas prezidents A. Smetona, premjerministrs M. Sleževičius un tirdzniecības un rūpniecības ministrs J. Šimkus, stājās spēkā 8. maijā. Šī diena tiek uzskatīta par Lietuvas muitas likumīgas darbības sākumu.

Pirms Lietuvas okupācijas muitu vadīja 8 direktori. Pirmās muitas iestādes 1919. gadā. Virbalis, Jurbarkas, Tauragė, Kretinga, Naumiestis, Naujamiestis, Pilypavas un Račkai muitas iestādes tika izveidotas uz robežas ar Vāciju 2006. gadā un tika izveidotas 13 robežšķērsošanas vietas.

Starpkaru periodā Lietuvas muitnieki atbildīgi izpildīja savu zvērestu strādāt valsts labklājības labā, loloja viņu darbu vai godīgi pildīja dienesta pienākumus.

Pēc Padomju Savienības okupācijas Lietuvā mērķis bija tikt galā ar muitniekiem, kā arī ar citiem robežsargiem. Daudzi muitnieki tika deportēti uz Sibīriju vai nošauti, un dažiem nācās bēgt uz Rietumiem.Lietuvas muitas kā neatkarīgas iestādes darbība tika izbeigta.

1990. gads Pēc Lietuvas neatkarības atjaunošanas muita atdzima. Īpaši atmiņā paliek pirmais cīņas par valsti gads: muitniekiem nācās paciest ne tikai padomju ierēdņu iebiedēšanu un terorizēšanu, bet arī viņu dzīvību upurus. 1991. gads 31. jūlijs muitnieki Antanas Musteikis, Stanislovas Orlavičius un Ričardas Rabavičius, policisti Mindaugas Balavakas, Algimantas Juozakas, Juozas Janonis un Algirdas Kazlauskas tika nogalināti Mednieku postenī, bet muitnieks Tomas Šernas tika smagi ievainots.

Īpaša diena muitas iestādei bija 2004. gads. 1. maijs. Lietuvas dalība Eiropas Savienībā ir būtiski mainījusi muitas aktivitātes. No iestādes, kuras galvenā funkcija bija iekasēt nodokļus valsts budžetā, tā ir kļuvusi par vienu no vissvarīgākajiem instrumentiem ES tirgus un sabiedrības aizsardzībai.

Pašlaik Lietuvas muita ir moderna, profesionāla, pilntiesīga ES un Pasaules muitas organizācijas locekle.

Lietuvas muitu veido Muitas departaments, Viļņas, Kauņas un Klaipēdas teritoriālā muita, Muitas informācijas sistēmu centrs, Muitas kriminālpārvalde, Muitas laboratorija un Muitas apmācības centrs.

MVB valde