Par prioritātēm un plānoto “uzmetienu” ar izdienas pensijām.

Tuvojas gada nogale, kad valdošai koalīcijai jānodefinē nākamā gada finansējamās prioritātes.

Atgādināšu pagājušā gada prioritātes. Saeima 1.novembrī nolēma, ka VID paredzētā nauda 1 386 545 eiro apmērā ir jānovirza Kultūras ministrijai, lai nodrošinātu Rīgas Doma pamatu ekspertīzes darbu veikšanu, Sv. Jēkaba katedrāles arheoloģijas izpēti, kā arī Aglonas bazilikas svētceļnieku komunikācijas centra pārbūvi.

Kādas tad būs nākošā gada prioritātes? 2019.gada 3.septembra Ministru kabineta sēdē (lūdzu sēdes skatīšanai izmantot interneta pārlūku Mozilla Firefox) 169 minūtē ziņo Finanšu ministrs Jānis Reirs.

Proti, naudas ziņā visapjomīgākā prioritāte 3,2 miljonu eiro apmērā Finanšu ministrijas ieskatā ir muitas procedūru elektroniskās noformēšanas IT sistēmu uzlabošana.

Vai kādu nākošgad pārsteigs ziņa, ka līdzīgi kā ar būvniecības firmām, arī IT firmu starpā ir iespējams noziedzīgs kartelis, kura dalībnieki finansē politiskās partijas, un premjers par to ir zinājis?

Kā katru gadu valsts budžetā atrodas nauda lielā apjomā valsts iepirkumiem, bet izdienas pensijas atkal paliek prioritāšu apakšgalā.

Tā ir mūsu izvēle, vai mēs pieļaujam to, kā tiek tērēta valsts budžeta nauda un noticam kārtējiem solījumiem, ka nauda pensijām tiks iedalīta nākošajā gadā, vai, protestējot pret kārtējo “uzmetienu” un naudas novirzīšanu IT iepirkumiem, decembrī piedalāmies vispārējā streikā un bloķējam transporta kustību robežas šķērsošanas vietās.

Ar cieņu,
Edgars Mazuls

VID Muitas pārvaldes
„Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība” valdes priekšsēdētājs