Papildus informācija par 11.09.2018.plānoto piketu pie Ministru kabineta

1. Vai VID amatpersonas ar dienesta pakāpēm no nākamā gadā varēs doties izdienas pensijā?

Lai saprastu, kur esam šobrīd, der atcerēties dažus faktus:

1) 2006.gada 12.oktobrī Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināts likumprojekts par izdienas pensijām VID amatpersonām ar dienesta pakāpēm, bet tā arī tālāk izskatīšanai Ministru kabinetā un Saeimā netika virzīts.

2) 2013.gada 23.oktobrī Labklājības ministrija izskatīšanai Ministru kabinetā iesniedza Informatīvo ziņojumu par izdienas pensijas sistēmu valstī, kurā tika paredzēts ieviest izdienas pensijas VID amatpersonām ar dienesta pakāpēm, bet Informatīvais ziņojums Ministru kabinetā tā arī netiek apstiprināts.

Šobrīd Finanšu ministrija tikai virza izskatīšanai Ministru kabinetā kārtējo Informatīvā ziņojuma projektu nevis likumprojektu par izdienas pensijām VID amatpersonām ar dienesta pakāpēm.

Vēl daudz darāmā līdz paša likumprojekta izstrādei un izsludināšanai Valsts sekretāru sanāksmē, kā tas notika 2006.gadā, nemaz nerunājot par tā pieņemšanu galīgajā lasījumā Saeimā.

Finanšu ministrija pēdējā brīdī ministrijas virzītajos Prioritārajos pasākumos kā priekšpēdējo 13.prioritāti ir iekļāvusi izdienas pensiju ieviešanu VID amatpersonām ar dienesta pakāpēm. “Gumijas stiepšana” visu 2018.gadu ar Informatīvā ziņojuma projektu, “mētājot” to no VID uz ministriju, steigā un vāji sagatavotais Prioritārā pasākuma pamatojums bez atsaucēm uz Nacionālo attīstības plānu, kā arī esošā prakse, ka Ministru kabinets apstiprina pirmās trīs nozares prioritātes, liek domāt, ka labie nodomi atkal paliks uz papīra.

Visiem tiem, kuri jau domās redz sevi nākamajā gadā pelnītā atpūtā, iesakām labāk piedalīties piketā un gatavoties iespējamam streikam. Nekāpsim uz tiem pašiem “grābekļiem”, ko esam darījuši esošos 13 gadus, gaidot, ka kāds mūsu vietā par mums parūpēsies. Kā māca gan 2006.gada, gan 2013.gada notikumi, paļauties uz solījumiem nedrīkst. Mūs šobrīd interesē tikai rīcība un fakti.

2.Vai uz piketu drīkst ņemt līdzi muitas karogu?

Ne tikai drīkst, bet mēs visus aicinām, kuriem ir saglabājušies muitas karogi tos karogkātos ņemt līdzi vai nodot tiem, kuri dosies uz piketu.

Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un
finanšu darbinieku arodbiedrība
Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība
Valsts ieņēmumu dienesta muitas darbinieku arodbiedrība