Par piketu par izdienas pensiju piešķiršanu muitniekiem, nodokļu un muitas policistiem

Būs pagājis gads, kopš tika izveidota arodbiedrību un VID pārstāvju izlīguma komisija par izdienas pensiju piešķiršanu muitniekiem, nodokļu un muitas policistiem.

Neskatoties uz Finanšu ministrijas un VID centieniem ieviest izdienas pensijas vai līdzvērtīgu mehānismu, joprojām valstī tiek turpināta diskriminējoša attieksme pret iepriekš minētajiem profesiju pārstāvjiem. Citiem līdzīgos apstākļos strādājošiem ir izdienas pensijas. Piemēra pēc minēsim tikai Iekšlietu sistēmas darbiniekus – viņiem iespēja doties izdienas pensijā ir no 50 gadiem vai nostrādājot 20 gadus, no kuriem 10 gadi dienestā.

Nelolosim ilūzijas, ka bez cīņas būs rezultāts. Mums būt tik daudz, cik mēs paši sev izcīnīsim.

Lai atgādinātu valdībai un topošajiem jaunās Saeimas deputātu kandidātiem par gadiem neatrisināto jautājumu par izdienas pensijām, šī gada 11.septembrī no pulksten 11.oo līdz 12.oo arodbiedrības rīkos piketu pie Ministru Kabineta.

Uz piketu aicināti VISI, īpaši tie, kuriem ir pāri vai tuvojas 50 gadi. Nenoslinkosim. Jautājums ir ne tikai par apmēram 60-70 tūkstošiem eiro, ko Jūs esat godīgi nopelnījuši, un kuri Jums ir jāizmaksā kā izdienas pensija. Jautājums ir par Jūsu un daudzu mūsu kolēģu dzīvību, kuriem nav citas iespējas, kā turpināt darbu nakts maiņās, riskēt ar dzīvību pildot amata pienākumus un graut savu veselību.

Sāksim domāt saukļus un izgatavot plakātus, kuros atgādināsim par riskiem valsts drošībai, ko izraisa muitnieku, nodokļu un muitas policistu novecošana un nevienlīdzīgā attieksme salīdzinājumā ar mūsu kolēģiem no Valsts robežsardzes un Valsts policijas.

Papildus informācija sekos.

Latvijas valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrība
Neatkarīgā muitnieku arodbiedrība
Valsts ieņēmumu dienesta muitas darbinieku arodbiedrība